ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

دانلود جزوه آموزشی زوج درمانی و درمان اختلالات جنسی،

در قالب pdf و در 39 صفحه.

بخشی از متن جزوه آموزشی:

زوج درمانی هیجان مدار در اوایل دهه 1980، در پاسخ به فقدان مداخلات زوجی فعال و کارآمد توسط سوزان جانسون و لی گرینبرگ مطرح شد. این فقدان بیشتر در حوزه انسان گرایی احساس می شد، چرا که آن روزها مداخلات رفتاری عنصر غالب درمانی به شمار می رفت. از این جهت رویکرد را هیجان مدار نام گذاری کردند، که بر نقش کلیدی و اهمیت حیاتی هیجان و محاورات برخاسته از هیجانات، در سازماندهی الگوهای تعاملی تاکید شود.

 

به باور بانیان این رویکرد، سهم هیجانات در ایجاد تجارب مهمی که زوجها در روابط صمیمانه دارند به شدت مورد بی توجهی قرار گرفته است. فرضیه دیگر درمان هیجان مدار این است که هیجانات نه فقط عاملی اساسی در ایجاد تعت شویی، که عنصری قدرتمند و غالباً ضروری برای ایجاد تغییر در روابط ناکارساز نیز به شمار می روند.

 

تا آن زمان هرگز در ادبیات زوج درمانی، نیاز به تمرکز بر هیجان و نیرویی که این مقوله در خلق تغییرات مثبت ارتباطی دارد با این جدیت برخورد نشده بود. جانسون در انتقاد به غفلتی که همواره در این راستا وجود داشته است، زوج درمانی را به هیجان هراسی محکوم کرده است! او معتقد است به استثنای موارد بسیار معدود، درمانگران هیجان را پیکره پیچیده و ثانویه در نظر داشته اند که خاستگاه اصلی اش گاهی شناخت قلمداد شده است وگاه رفتار .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش محصولات چرم طبیعی کیف و کفش دست دوز رودکی دخمل خانم گل! دل شکسته عاشق لونا فیلم Pieces محمدامین سامری Cynthia marava software 83music